Ranking rachunków bankowych 2018

Obecnie na rynku mamy tak wiele ofert kont osobistych, że naprawdę potrzeba nie lada wiedzy, aby wybrać to najlepsze konto bankowe. To, które będzie spełniało właśnie nasze wymagania.

Wszyscy oczywiście zachwalają swoje propozycje, poprzez reklamy w sieci i w telewizji, ale które okaże się naprawdę ekonomiczne? Branża finansowa rozwija się niezwykle dynamicznie, przez co banki co rusz przedstawiają nam coraz to nowe oferty. Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego konta, warto dokładnie przeanalizować poniższy ranking rachunków bankowych.

Konto bankowe – jakie czynniki uwzględnia ranking?

Chcąc stać się posiadaczem ekonomicznego i dostosowanego do swoich potrzeb konta bankowego, dobrze jest wiedzieć, jakie czynniki uwzględniają rankingi tego typu produktów finansowych. Rachunki bankowe różnią się bowiem od siebie opłatami, prowizjami, a także oprocentowaniem.

Pierwszą wytyczną braną pod uwagę w rankingu rachunków bankowych są opłaty za konto. Prowadzenie konta, jak również karta do niego, powinny być darmowe. Do tego, niektóre banki oferują możliwość bezpłatnego korzystania ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą.
Prócz wyżej wymienionych, możemy otrzymać możliwość wykonywania darmowych przelewów krajowych w złotówkach. Chodzi o przelewy wykonywane zarówno przez Internet, jak i telefon komórkowy. Ten drugi sposób jest jeszcze nowością dla klientów, co nie znaczy, że nie warto z niego skorzystać. W dobrym banku przy zakładaniu konta osobistego, nie będzie również pobierana opłata za realizację zleceń stałych lub poleceń zapłaty.

Powyższe warunki są obecnie wytycznymi dla taniego i dobrego konta osobistego. Skorzystaj z przygotowanego przez nas rankingu rachunków bankowych i wybierz najlepsze, ekonomiczne konto dla siebie. Nasz ranking kont bankowych pomoże Ci podjąć decyzję o otworzeniu najlepszego rachunku, dostosowanego do Twoich indywidualnych potrzeb.

NEST mBank ING PKO Bank SMART BZ WBK <Alior Bank T-Mobile Inteligo Raiffeisen
otwarcie konta 0 zł 0 zł 0 zł 0 zł 0 zł 0 zł 0 zł 0 zł 0 zł 0 zł
prowadzenie rachunku 0 zł 0 zł 0 zł 0 zł 0 zł 0 zł 0 zł 0 zł 0 zł 0 zł
opłata za kartę 0 zł 4 zł 7 zł 6,90 zł 0 zł 7 zł 4 zł 6 zł 4 zł 3 zł
brak opłaty za kartę opłata nie występuje opłata nie jest pobierana gdy zapłacimy kartą min. 5 razy w ciągu miesiąca opłata nie jest pobierana gdy zapłacimy kartą na min. 300 zł w ciągu miesiąca opłata nie jest pobierana gdy zapłacimy kartą min. 300 zł w ciągu miesiąca 0 zł opłata nie jest pobierana gdy dokonamy 5 płatności kartą w ciągu miesiąca opłata nie jest pobierana gdy zapłacimy kartą min. 100 zł w ciągu miesiąca opłata nie jest pobierana gdy zapłacimy kartą min. 200 zł w ciągu miesiąca opłata nie jest pobierana gdy zapłacimy kartą min. 100 zł w ciągu miesiąca brak możliwości uniknięcia opłaty
darmowe bankomaty w Polsce Tak Tak,
z bankomatów sieci Euronet, BZ WBK S.A., Planet Cash
Tak,
na terytorium Polski (tylko pierwsza wypłata w miesiącu). Druga i kolejne darmowe z sieci ING i PlanetCash
Tak,
z bankomatów PKO Banku Polskiego
Tak, na całym świecie Tak,
z bankomatów sieci BZ WBK i PKO BP w Polsce
Tak,
z bankomatów sieci Euronet i Planet Cash + darmowe wypłaty za granicą
Tak, na całym świecie (darmowe pierwsze 3 wypłaty ) Tak,
z bankomatów sieci PKO BP oraz BZ WBK
Tak
Darmowe przelewy internetowe Tak Tak Tak Tak Tak Tak Tak Tak Tak Tak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>