Darmowe konto walutowe

Definicja konta walutowego

Konto walutowe jest typem konta bankowe ROR, które służy do przeprowadzania transakcji bankowych w walutach obcych. Rachunek walutowy to konto transakcyjne denominowane w walucie innej niż waluta narodowa (PLN) i może być utrzymywana przez bank w kraju lub banku w innym kraju.

Rachunki walutowe na ogół nie są objęte krajowymi systemami gwarantowania depozytów. Jednakże takie rachunki są objęte w Stanach Zjednoczonych i w Polsce. W Polsce gwarancja Bankowego Funduszu Gwarancyjnego zapewnia, że otrzymamy do 100 000 tysięcy euro zwrotu zdeponowanych środków, jeśli bank stanie się niewypłacalny.

Konto walutowe w zasadzie niczym nie różni się od konta w złotówkach oprócz waluty, w jakiej przechowywane są środki pieniężne na koncie.

Darmowe konto walutowe

Konta walutowe są bardzo drogie w Polsce, z tego względu, iż tylko bardzo nieliczne osoby ich potrzebują. Jeśli ktoś otwiera konto w euro albo dolarach, a nie jest firmą, oznacza to, że albo zarabia w walucie obcej albo ma pokaźne oszczędności. Banki to wyczuwają i narzucają wysokie opłaty za posiadanie takiego konta. Na szczęście są mniejsze banki, które pozytywnie wpływają na konkurencje w sektorze bankowym, wprowadzając do oferty tanie konta walutowe.

Darmowe konto walutowe to:

  • Otwarcie i prowadzenie konta walutowego za 0 zł
  • Darmowe przelewy międzynarodowe
  • Przydałaby się również bezpłatna karta debetowa do konta oraz darmowe wypłaty z bankomatów

najlepsze konto walutowe euro

Ranking kont walutowych nie ułatwiają zadania, promując drogie konta dewizowe. Istnieją jednak pasjonaci, którzy ułatwiają nam życie np. bloger Szymon Ziemba, który tworzy ranking kont walutowych. Na jego blogu znajdziesz aktualne oferty, w tym najlepsze darmowe konto w euro, które możesz wykorzystać:

  • podczas zagranicznej podróży do robienia płatności karta i przelewów w Unii Europejskiej i poza nią
  • jako konto do otrzymywania wynagrodzenia w euro
  • do innych transakcji walutowych na całym świecie

Darmowe konta walutowe w innych walutach niż euro to również wielka rzadkość. Najczęściej banki oferują płatne konta oprócz w w euro także w dolarach amerykańskich. Zdarzaj się, że można znaleźć także ofertę rachunku ROR w jenach japońskich.

Biorąc pod uwagę opłaty za konto walutowe warto wziąć pod uwagę także opłaty za korzystanie z kart bankomatowej tzn karty debetowej lub kredytowej denominowanej w walucie obcej. Warto zwrócić także uwagę na koszty związane z otwarciem konta. czasami banki zmuszają do otwarcia wraz z darmowym rachunkiem dewizowym, płatne konta w walucie krajowej.

Tagi na blogu:

darmowe konta walutowe
bezpłatne konta walutowe
konto walutowe za 0 zł

Życzę tanich i najlepszych darmowych kont walutowych wszystkim czytelnikom !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>